top of page

PAULINA ROSZKOWSKA

psycholożka

 

Bliskie mi jest holistyczne spojrzenie na człowieka i proces terapii. W pracy z drugą osobą stawiam na
szacunek i otwartość na świat, do którego zostaję zaproszona.

Proces diagnozy jest dla mnie procesem pogłębiania wiedzy, która pozwala nam poszerzać samoświadomość i daje narzędzia, dzięki którym możemy lepiej funkcjonować w świecie. Diagnoza nie zamyka nas w jednym słowie, czy numerku. Ona otwiera przed nami całkowicie nowe możliwości poznania siebie.

422276173_1576560436478354_8668731759057204707_n.jpg

Jestem psycholożką, absolwentką Uniwersytetu SWPS w Warszawie, Konsultantką Psychoterapii Pozytywnej Transkulturowej z uwzględnieniem spektrum autyzmu, psychoterapeutką w trakcie szkolenia w nurcie Psychoterapii Pozytywnej Transkulturowej.
Specjalizuję się w diagnozie spektrum autyzmu, ADHD oraz diagnozie różnicowej. Chętnie będę Ci towarzyszyć w odkrywaniu tożsamości płciowej. Koncentruję się na wspieraniu w akceptacji diagnozy, odmaskowywaniu i życiu zgodnym ze swoim neurotypem. Pracuję terapuetycznie w nurcie transkulturowym, wykorzystując podejście afirmatywne i neuropride.


W swojej pracy skupiam się na osobach z grup narażonych na stres mniejszościowy. Sama będąc osobą queerową z podwójną diagnozą auDHD rozumiem z jakimi trudnościami spotykają się moi klienci w normatywnym społeczeństwie. Stawiam na autentyczną relację, a taka może powstać tylko wtedy, gdy oboje również jesteśmy autentyczni. Dlatego uważam,
że tożsamości nie da się zostawić przed drzwiami gabinetu.


Prowadzę warsztaty dla osób po diagnozie, mające na celu pomoc w budowaniu swojej autystycznej i ADHDowej świadomości.
Doświadczenie zdobywałam podczas praktyk w Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia Grupy Luxmed pod okiem Szymona Niemca “Diagnoza i postępowanie z osobami transpłciowymi i niebinarnymi w praktyce poradni zdrowia psychicznego”.


Poddaję swoją pracę stałym superwizjom.


Wybrane szkolenia:
-Przewlekły wstyd przy C-PTSD, dr. Kathy Steele (2023)
-Leszczyńskie Centrum Psychoterapii Pozytywnej Konsultant Psychoterapii Pozytywnej Transkulturowej z uwzględnieniem spektrum autyzmu (2022– 2023)
- PIPA – Professional Intervention Program for Adversity – TraumaClinic (2023)
- Małe i duże kobiety w spektrum autyzmu: obraz kliniczny, diagnoza, terapia; Psychomedic (2023)
- Nastolatki LGBT+ w spektrum autyzmu; Fundacja Dziewczyny w Spektrum (2023)
- Diagnoza i postępowanie z osobami transpłciowymi i niebinarnymi w praktyce poradni zdrowia psychicznego; LuxMed (2022)

bottom of page