top of page

PAULINA ROSZKOWSKA

psycholożka

 

Bliskie mi jest holistyczne spojrzenie na człowieka i proces terapii. W pracy z drugą osobą stawiam na
szacunek i otwartość na świat, do którego zostaję zaproszona.

Proces diagnozy jest dla mnie procesem pogłębiania wiedzy, która pozwala nam poszerzać samoświadomość i daje narzędzia, dzięki którym możemy lepiej funkcjonować w świecie. Diagnoza nie zamyka nas w jednym słowie, czy numerku. Ona otwiera przed nami całkowicie nowe możliwości poznania siebie.

roszkowska.jpg

Ukończyłam psychologię ze specjalnością psychologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS. Jestem w trakcie szkoły psychoterapii w nurcie Psychoterapii Transkulturowej Pozytywnej.


Doświadczenie zdobywałam podczas praktyk w Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia Grupy Luxmed pod okiem mgr Szymona Niemca "Diagnoza i postępowanie z osobami transpłciowymi i niebinarnymi w praktyce poradni zdrowia psychicznego" , podczas których miałam możliwość przeprowadzenia procesu diagnostycznego i udziału w superwizjach.


Chętnie pracuję z dorosłymi i młodzieżą od 16 roku życia. Najbardziej skupiam się na pracy z osobami neuroróżnorodnymi (spektrum/ADHD/AuDHD), osobami ze społeczności LGBTQIAP+ oraz innymi grupami narażonymi na stres mniejszościowy.


Odbyte szkolenia m.in:
"Transpłciowość i niebinarność u dorosłych";  Dominik Haak
"Opiniowanie na rzecz sądowego uzgodnienia płci";  Dominik Haak
"Małe i duże kobiety w spektrum autyzmu: obraz kliniczny, diagnoza, terapia"; Psychomedic
„Nastolatki LGBT+ w spektrum autyzmu”; Fundacja Dziewczyny w Spektrum

bottom of page