top of page

MARTYNA MIKULSKA

doktor psychologii, psychoterapeutka

 

"Psychoterapia to podróż w głąb siebie, która pozwala lepiej poznać swoje emocje, uczy wyrażać swoje potrzeby i pokonywać ograniczenia, by móc w pełni realizować swój potencjał - wierzę, że każdy ma w sobie coś do odkrycia. Uważam, że do dokonywania ważnych zmian potrzebujemy relacji, dlatego kontakt z Osobą, z którą pracuję jest niezwykle ważnym elementem tego procesu."

tk_030920_058mini.jpg

Studia magisterskie z psychologii ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja: terapia rodzin i małżeństw), a stopień doktora nauk społecznych w dyscyplinie psychologii otrzymałam na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym.


Doświadczenie kliniczne zdobywałam przede wszystkim w praktyce prywatnej oraz w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Otwocku, gdzie prowadziłam krótkoterminową terapię indywidualną i grupową dla pacjentów z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Obecnie pracuję także w Poradni Psychoonkologii (Narodowy Instytut Onkologii).

Poza 4-letnią Szkołą Psychoterapii w Ośrodku INTRA (rekomendacja PTP) ukończyłam m.in. kurs terapii skoncentrowanej na emocjach (EFT, poziom 1 i 2), kurs focusingu, szkolenie dotyczące terapii zaburzenia po stresie traumatycznym metodą przedłużonej ekspozycji (PE) oraz warsztat pracy nad przeszłymi doświadczeniami za pomocą asertywności symbolicznej.

Pracuję w podejściu integracyjnym, staram się łączyć różne podejścia by jak najlepiej dopasować metodę pracy do potrzeb klienta, jednak najbliższe jest mi podejście humanistyczno-doświadczeniowe. 

 

​W Pracowni PiR współprowadzę psychoterapię par i małżeństw oraz pomagam osobom indywidualnym - prowadzę konsultacje diagnostyczne, pomoc psychologiczną w formie wsparcia oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych cierpiących z powodu m.ni.: zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń osobowości, trudności w relacjach, urazów emocjonalnych, kryzysów życiowych. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji.

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenie INTRA.

Posiadam Certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenia Intra (nr 65/T/2021).

PUBLIKACJE NAUKOWE:

 

Strelau, J., Gustak, M. (2008). Miejsce polskich psychologów w psychologii światowej: Od Władysława Heinricha do początków XXI stulecia. Studia Psychologiczne, 46, 4, 67–82.

 

Gustak, M., Głuszek-Osuch, M. (2009). PTSD u dzieci i młodzieży. W: J. Strelau, B. Zawadzki, M. Kaczmarek (red.), Stres traumatyczny: czynniki ryzyka – konsekwencje psychiczne – terapia (s. 154–173). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR.

 

Mikulska, M., Strelau. J. (2016). Powody przechodzenia na wcześniejszą emeryturę w grupie policjantów z diagnozą zaburzenia lękowego. Przegląd Psychologiczny, 59(4), 333-349.

bottom of page