top of page
ALEKSANDRA BRZEZIŃSKA
psycholożka, psychoterapeutka, dydaktyk,
współzałożycielka Pracowni Psychoterapii i Rozwoju
„Psychoterapia to unikalne doświadczenie, w trakcie którego czas zwalnia i najważniejszy staje się człowiek, taki jakim jest. Poznawanie siebie może być przygodą, a także wyzwaniem, z zaciekawieniem temu towarzyszę.”

Ukończyłam Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej (obecnie Uniwersytet SWPS) na kierunku psychologia. Uczestniczyłam w 4-letnim szkoleniu w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej PTTPB, członka European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT).
Doświadczenie kliniczne zdobywałam także podczas 2-letniego Podyplomowego Stażu Psychoterapeutycznego w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Uniwersytecie SWPS.
Specjalizuję się w pomocy osobom dorosłym i młodzieży. Pracuję w oparciu o podejście poznawczo-behawioralne, integrując dorobek różnych modalności w psychoterapii.
W swojej praktyce klinicznej zajmuję się:
-
diagnostyką psychologiczną, która służy formułowaniu rekomendacji dla osób poszukujących pomocy psychologicznej, dotyczących formy wskazanej interwencji psychologicznej,
-
identyfikowaniem mechanizmów psychicznych warunkujących doświadczanie problemów u osób zgłaszających się po pomoc,
-
wsparciem oraz psychoterapią krótkoterminową dla osób zdrowych psychicznie doświadczających problemów życiowych (związanych np. z bliskimi związkami, stratami, kryzysami zdrowia fizycznego, pracą, trudnościami w relacjach z innymi ludźmi itp.),
-
psychoterapią krótko- i długoterminową dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, m.in.:
-
zaburzenia nastroju,
-
zaburzenia lękowe,
-
zaburzenia związane ze stresem i pod postacią somatyczną,
-
zaburzenia odżywiania,
-
zaburzenia osobowości,
-
całościowe zaburzenia rozwoju – Zespół Aspergera u młodzieży i osób dorosłych.
-
-
prowadzę indywidualne konsultacje dla rodziców doświadczających trudności wychowawczych, pragnących poprawić relacje z dziećmi oraz wspomagać ich funkcjonowanie,
-
prowadzę warsztaty dla rodziców dotyczące wspierania dzieci i młodzieży w rozwoju pozytywnej samooceny, nabywania umiejętności i kompetencji np. społecznych, radzenia sobie ze stresem, realizowania zadań.
Prowadzę zajęcia dla studentów psychologii na Uniwersytecie SWPS z zakresu:
-
metod diagnostyki klinicznej,
-
psychologicznej oceny osobowości i zachowania.
Współpracowałam przy projekcie opracowywania procedury identyfikacji osób o szczególnych potrzebach wśród cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy na terytorium RP – na zlecenie Urzędu ds. Cudzoziemców.
Członkostwo w organizacjach:
-
Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP)
-
Ogólnopolska Sekcja Diagnozy Psychologicznej (członek Zarządu)
-
Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB)
bottom of page